!! Srovnání povinného ručení - online !!
Sleva až 64%, srovnání do pár minut, sjednání online

Změna pojišťovny

 uzavření výhodnějšího pojištěníČas od času se na trhu s povinným ručením objeví nový dravý hráč, který má například výrazně levnější či výhodnější povinné ručení než stávající pojišťovny na trhu. A je logickou úvahou řady lidí, že by jim změna pojišťovny mohla více vyhovovat. Každý má samozřejmě právo svobodné volby pojišťovny, avšak při změně u povinného ručení je velmi důležité sledovat řadu faktorů a parametrů, aby nedošlo k neoprávněné změně pojišťovny či dokonce k situaci, kdy vozidlo nebude vůbec pojištěno. Povinná ručení na sebe tedy musí správně navazovat. Proto je důležité přesně stanovit datum, od kdy již stará smlouva platit nebude a nová začne. Povinné ručení je uzavíráno obvykle na dobu neurčitou, takže se automaticky obnovuje vždy po uplynutí základního období, které představuje jeden rok. Díky tomu je možné povinné ručení zrušit a ukončit pouze k danému datu. Nejčastěji jde pojištění ukončováno formou výpovědi, jelikož dohoda obvykle není pojišťovnou přijata. Takovou výpověď je nutné doručit do pojišťovny nejpozději šest týdnů před datem obnovení smlouvy, tedy před koncem pojistného období za daný rok. Pokud výpověď pojišťovna do tohoto termínu neobdrží, má se za to, že stále pokračuje a je nutné čekat další rok pro řádné odstoupení od smlouvy.klientka měnící pojišťovnu V případě, že je výpověď doručena řádně a v termínu, je pojištění ukončeno ke konci daného období. A právě k tomuto dni je nutné uzavřít pojištění nové, lepší u konkurenční společnosti. K uzavření nového povinného ručení je potřeba velký technický průkaz, občanský průkaz a potvrzení o předchozím bezeškodném průběhu pro uplatnění bonusů. Důležité je stanovit přesně datum, kdy vyprší minulé pojištění, aby vozidlo nebylo ani jeden den nepojištěné, jinak se majitel vystavuje řadě problémů, které z takové situace vyplývají. Při správném stanovením data a podmínek již nic nebrání fungování nového pojištění za lepších podmínek u nové společnosti.

Aktuality

4.7.2011 - Nejlevnější pojištění vozidel

Hledáte to nejlevnější pojištění a přesto si chcete vybrat z nabídek pojištění? Zkuste porovnání nejlevnějšího pojištění vozidel na internetu. Výhodné srovnání nabídek online pro každého kdo hledá povinné ručení za super cenu.

Řekli o nás

Řekli o nás

Z celkového hlediska jsem víc než spokojený. Dobré služby, profesionální přístup, rychlé sjednání přes internet a hlavně jsem ušetřil přes 3 tisíce korun. Doporučuji všem.

quoteend
Další finanční produkty

Další finanční produkty

Kontakt

Kontakt

Můžete nás kontaktovat přes kontaktní formulář.
Email:info@pojistenivozidel.eu