!! Srovnání povinného ručení - online !!
Sleva až 64%, srovnání do pár minut, sjednání online

Povinné ručení výpověď

Povinné ručení výpověď

Povinné ručení je sjednáno na dobu neurčitou s automatickým obnovováním k výročnímu datu zahájení pojištění. Jde o dobrovolnou smlouvu dvou stran, takže i výpověď musejí obě strany odsouhlasit. V každém jiném případě, tedy při výpovědi jedné strany je nutné dodržet určité zákonné náležitosti, aby bylo toto rozhodnutí právně v pořádku.

Možnosti výpovědi povinného ručení

sepsání výpovědi povinného ručeníNejméně bolestivou a velmi využívanou možností výpovědi povinného ručení je bezesporu ukončení povinného ručení ke konci období. To je možné provést prostřednictvím písemné výpovědi ke konci pojistného období. Hlavní je doručit tuto výpověď nejpozději šest týdnů před koncem pojistného období do sídla pojišťovny či na některou z poboček. Pokud je tato podmínka splněna, pojišťovna ukončí povinné ručení k výročnímu datu uzavření povinného ručení a vozidlo již není prostřednictvím dané pojišťovny dále pojištěno. Záleží pak na daném klientovi, zda uzavře povinné ručení u pojišťovny jiné či nebude vozidlo na pozemních komunikacích již provozovat.

Další možností, jak ukončit povinné ručení je stav, kdy pojišťovna upraví výši pojistného. Pokud pojištěný s danou částkou a navýšením nesouhlasí, má možnost písemně tuto informaci pojišťovně sdělit a na základě toho do jednoho měsíce od doručení informace o změně ukončit s pojišťovnou spolupráci.

Povinné ručení je možné dále vypovědět do dvou měsíců od uzavření smlouvy o povinném ručení a to bez udání důvodu. V tom případě začíná běžet osmidenní výpovědní lhůta od doby, kdy byla písemná výpověď na pojišťovnu doručena. Po této výpovědní lhůtě povinné ručení také zaniká.

Řada lidí také ukončuje pojištění a dává výpověď z povinného ručení na základě pojistné události. To mohou učinit obě smluvní strany, takže i pojišťovna, pokud shledá důvody, že již nechce s klientem dále spolupracovat. Od ohlášení škodné události mají obě strany čas tři měsíce na podání písemné výpovědi, po jejímž doručení začíná běžet lhůta jednoho měsíce, po které povinné ručení zaniká.

Aktuality

4.7.2011 - Nejlevnější pojištění vozidel

Hledáte to nejlevnější pojištění a přesto si chcete vybrat z nabídek pojištění? Zkuste porovnání nejlevnějšího pojištění vozidel na internetu. Výhodné srovnání nabídek online pro každého kdo hledá povinné ručení za super cenu.

Řekli o nás

Řekli o nás

Z celkového hlediska jsem víc než spokojený. Dobré služby, profesionální přístup, rychlé sjednání přes internet a hlavně jsem ušetřil přes 3 tisíce korun. Doporučuji všem.

quoteend
Další finanční produkty

Další finanční produkty

Kontakt

Kontakt

Můžete nás kontaktovat přes kontaktní formulář.
Email:info@pojistenivozidel.eu