!! Srovnání povinného ručení - online !!
Sleva až 64%, srovnání do pár minut, sjednání online

Pojištění motocyklu

pojištěný motocyklPojištění motocyklu je z hlediska jeho použitelnosti spíše sezónní záležitost. Majitel motocyklu by si tedy měl rozmyslet, kdy bude motocykl používat a podle toho uzavřít i povinné ručení. Obvykle se sjednává sezónní pojištění, které se uzavírá na dobu neurčitou. Tedy má platnost po celý rok a automaticky se každoročně opakuje. Důležité je však do této smlouvy zavést období počátku a konce sezóny. Toto období pak představuje časový úsek, za který poplatník platí pojistné a může svůj motocykl bez rizika provozovat.

Trvání sezónního pojištění motocyklu

Ve své podstatě jsou dvě možnosti sezónního pojištění motocyklu. Jedno představuje dříve oblíbenou variantu opravdu pouze sezónního pojištění, kdy v době mimo toto pojištění nebylo možné motocykl využívat a majitel měl povinnost odevzdat státní poznávací značky do depozitu. V dnešní době je oblíbenější jiný druh sezónního pojištění a to pojištění na dobu neurčitou pouze s uvedením sezóny do smlouvy. Vozidlo, nejčastěji motocykl, je pak možné využívat celý rok! Avšak v období, které není uvedeno ve smlouvě, tedy mimo sezónu, je při případné nehodě spoluúčast majitele motocyklu i 100% na způsobené škodě. Jde o jednotlivé pojišťovny, některé nabízejí i „pouze“ 90% spoluúčast při způsobení nehody v období mimo uvedenou sezónu. Pokud k nehodě dojde v termínech, které jsou ve smlouvě o povinném ručení uvedeny, tedy v sezóně, povinné ručení a pojišťovna vyplatí škodu dle obvyklých postupů bez spoluúčasti majitele motocyklu.

Sezónnost pojištění motocyklů

sezóně pojištěný motocyklKaždá pojišťovna se ke stanovení termínů a výpočtu ceny povinného ručení u motocyklů staví samozřejmě velmi individuálně. Ale rámcově je možné říct, že sezónu je možné nastavit od tří do deseti měsíců a sazba se vypočítává od klasické ceny povinného ručení v roční sazbě a snižuje se každý nevyužitý měsíc o nějaká procenta. Díky tomu může opravdu rekreační motocyklista ušetřit i zhruba 75% pojistné částky, díky využití sezónního povinného ručení pouze na krátkou dobu v roce.

Aktuality

4.7.2011 - Nejlevnější pojištění vozidel

Hledáte to nejlevnější pojištění a přesto si chcete vybrat z nabídek pojištění? Zkuste porovnání nejlevnějšího pojištění vozidel na internetu. Výhodné srovnání nabídek online pro každého kdo hledá povinné ručení za super cenu.

Řekli o nás

Řekli o nás

Z celkového hlediska jsem víc než spokojený. Dobré služby, profesionální přístup, rychlé sjednání přes internet a hlavně jsem ušetřil přes 3 tisíce korun. Doporučuji všem.

quoteend
Další finanční produkty

Další finanční produkty

Kontakt

Kontakt

Můžete nás kontaktovat přes kontaktní formulář.
Email:info@pojistenivozidel.eu