!! Srovnání povinného ručení - online !!
Sleva až 64%, srovnání do pár minut, sjednání online

Odhlášení a přihlášení vozidla

Odhlášení a přihlášení vozidla

Při převodu vozidla na nového majiteli je vždy nutné vozidlo přehlásit. Vše funguje následovně. Nejprve je nutné vozidlo odhlásit. Pokud je vozidlo následně přihlašováno ve stejném kraji, je možné ho okamžitě i přihlásit na nového majitele. Pokud k přihlášení má dojít v kraji jiném, je nutné nejdříve provést odhlášení a při přihlášení navíc odevzdat registrační značky. Při převodu vozidla je důležité jasně vymezit dobu používání jednotlivými majiteli, nejlépe samozřejmě kupní smlouvou. Nový majitel se tak vyhne případným problémům s Českou kanceláří pojistitelů v takovém případě, kdy nebylo za nějaké období v minulosti placeno povinné ručení. Jelikož dle novely zákona je možné povinné ručení doměřit zpětně i s danou pokutou. Oba vlastnící (původní i současný) by si měli ověřit, zda vozidlo bylo skutečně odhlášeno a přihlášeno na nového majitele. Aby následně nevznikali problémy spojené s povinnostmi k vozidlu.

Přihlašování vozidla

Při přihlašování vozidla jsou nutné především technické průkazy – malý a velký, originál zelené karty, protokol o evidenční prohlídce, který již musí být vydán na nového vlastníka a samozřejmě doklady totožnosti nového vlastníka. Pokud nebude přítomen osobně, je možné přihlášení učinit pouze na základě plné moci, kterou třetí osobě vlastník vozidla udělil.

Odhlášení vozidla

vozidlo k odhlášeníPři odhlašování vozidla z registru je nutné vždy doložit dokument, který udává, že vozidlo bylo ekologicky zlikvidováno. V praxi toto potvrzení vydává autovrakoviště. Každé autovrakoviště je povinno ze zákon vystavit potvrzení o převzetí daného vozidla – autovraku. Tím vystaví takzvaný doklad o ekologické likvidaci, který následně vlastník vozidla přiloží k žádosti o trvalé vyřazení vozidla z registru silničních vozidel v souladu se zákonem. Toto potvrzení je nutnou součástí odhlášky vozidla, bez které není možné vozidlo z registru vyřadit. Důležité je navíc sledovat a vybrat schválené autovrakoviště, jelikož pouze od těch je potvrzení oprávněné a právoplatné.

Aktuality

4.7.2011 - Nejlevnější pojištění vozidel

Hledáte to nejlevnější pojištění a přesto si chcete vybrat z nabídek pojištění? Zkuste porovnání nejlevnějšího pojištění vozidel na internetu. Výhodné srovnání nabídek online pro každého kdo hledá povinné ručení za super cenu.

Řekli o nás

Řekli o nás

Z celkového hlediska jsem víc než spokojený. Dobré služby, profesionální přístup, rychlé sjednání přes internet a hlavně jsem ušetřil přes 3 tisíce korun. Doporučuji všem.

quoteend
Další finanční produkty

Další finanční produkty

Kontakt

Kontakt

Můžete nás kontaktovat přes kontaktní formulář.
Email:info@pojistenivozidel.eu