!! Srovnání povinného ručení - online !!
Sleva až 64%, srovnání do pár minut, sjednání online

Havarijní pojištění – spoluúčast

následky nehody placené havarijním pojištěnímHavarijní pojištění představuje společně s povinným ručením základní možnosti, jak pojistit své motorové vozidlo a tím ho chránit prakticky před všemi obvyklými druhy rizik. Narozdíl od povinného ručení sebou nese havarijní určitou formu spoluúčasti majitele vozidla. Jde o podíl klienta pojišťovny na vyplacené částce v případě nehody.

Hrazení vlastními náklady

Spoluúčast na havarijním pojištění představuje hrazení podílu na škodě vzniklé na vozidle při nehodě. Spoluúčast je velmi důležitým faktorem při výpočtu částky, kterou je nutné pravidelně za havarijní ručení platit. Jde o to, čím vyšší je spoluúčast, tím nižší je pak výsledná pravidelná platba. Detaily spoluúčasti jsou pak v kompetenci jednotlivých pojišťoven a jejich pracovníků. Do hry vstupuje cena vozidla, forma úhrady či termíny splácení.

Velikost spoluúčasti a její výhody

velikosti spoluúčastiNejnižší možnou spoluúčast na havarijním pojištění nabízejí pojišťovny již od jednoho procenta vzniklé škody. Avšak při tak nízké spoluúčasti je podstatně vyšší pravidelná platba. Spíše se uplatňuje spoluúčast ve výši pěti, deseti ale i dvaceti procent. V tu chvíli je cena havarijního pojištění podstatně nižší a placení o dost výhodnější. Avšak vždy je nutné vše velmi promyslet a detailně prostudovat. Při škodě 50 000 Kč na autě je velký rozdíl, zda máte platit 1% tedy 500 Kč nebo 20% v podobě 10 000 Kč. Při spoluúčasti je navíc nutné sledovat obchodní podmínky pojišťoven a být dobře informován o tom, na co se vlastně havarijní pojištění vztahuje, jaké jsou výluky z pojištění a jaké jsou třeba i maximální limity plnění, či maximální výše spoluúčasti klienta. To vše pak souhrnně vzít v úvahu a zvolit právě takovou výši spoluúčasti na havarijním pojištění, která přinese adekvátní pravidelnou platbu a solidní výši spoluúčasti při škodné události.

Aktuality

4.7.2011 - Nejlevnější pojištění vozidel

Hledáte to nejlevnější pojištění a přesto si chcete vybrat z nabídek pojištění? Zkuste porovnání nejlevnějšího pojištění vozidel na internetu. Výhodné srovnání nabídek online pro každého kdo hledá povinné ručení za super cenu.

Řekli o nás

Řekli o nás

Z celkového hlediska jsem víc než spokojený. Dobré služby, profesionální přístup, rychlé sjednání přes internet a hlavně jsem ušetřil přes 3 tisíce korun. Doporučuji všem.

quoteend
Další finanční produkty

Další finanční produkty

Kontakt

Kontakt

Můžete nás kontaktovat přes kontaktní formulář.
Email:info@pojistenivozidel.eu