!! Srovnání povinného ručení - online !!
Sleva až 64%, srovnání do pár minut, sjednání online

Havarijní pojištění

nehodaHavarijní pojištění představuje dobrovolné pojištění vozidel pro případy nejrůznějších nehod a škodných událostí, které jsou s vozidlem jako takovým spojené. Rozhodně není, narozdíl od povinného ručení, ze zákona povinné. Je na svobodném uvážení každého řidiče, zda se mu havarijní pojištění vyplatí a v jakém rozsahu. Jelikož se jedná o čistě komerční produkt, má havarijní pojištění řadu možností, je velmi flexibilní a každý s ním může relativně snadno manipulovat podle toho, co právě potřebuje na vozidle pojistit a do jaké výše. Uplatnění pak nejčastěji nachází při dopravních nehodách, kdy je majitel vozidla s platným havarijním pojištěním viníkem dané nehody. Díky havarijnímu pojištění je pak možné, aby i v tomto případě dostal od pojišťovny peněžní plnění za vzniklou škodu na vlastním vozidle. Povinné ručení v tomto ohledu plní pouze straně poškozeného. V praxi je u plnění z havarijního pojištění vyžadována pojistitelova spoluúčast, ať už procentem z částky plnění, či pevně stanovenou sumou, kterou vždy pojistník musí uhradit ze svého. Havarijní pojištění má prvopočátek v pojištění daného vozidla při havárii, dále pojištění proti vandalismu, krádeži a živelné události. To jsou hlavní stěžejní body, na kterých systém havarijního pojištění u nás stojí. pojištění skelPři těchto vyjmenovaných událostech má logicky pojistník právo pojistného plnění. Často se ještě k těmto čtyřem základním typům pojištění přidávají doplňková pojištění především oken (hlavně čelní sklo), sedadel, zavazadel, úrazové pojištění řidiče a cestujících, pojištění náhradního vozidla či asistenčních služeb. To vše je možné na havarijní pojištění navázat a v případě nehody tak veškerou starost s odvozem, asistencí a opravami nechat na autorizovaných společnostech, které sama pojišťovna obstará a zajistí.

Aktuality

4.7.2011 - Nejlevnější pojištění vozidel

Hledáte to nejlevnější pojištění a přesto si chcete vybrat z nabídek pojištění? Zkuste porovnání nejlevnějšího pojištění vozidel na internetu. Výhodné srovnání nabídek online pro každého kdo hledá povinné ručení za super cenu.

Řekli o nás

Řekli o nás

Z celkového hlediska jsem víc než spokojený. Dobré služby, profesionální přístup, rychlé sjednání přes internet a hlavně jsem ušetřil přes 3 tisíce korun. Doporučuji všem.

quoteend
Další finanční produkty

Další finanční produkty

Kontakt

Kontakt

Můžete nás kontaktovat přes kontaktní formulář.
Email:info@pojistenivozidel.eu