!! Srovnání povinného ručení - online !!
Sleva až 64%, srovnání do pár minut, sjednání online

Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa

Dovoz automobilů z Německa je v naší zemi velmi oblíben. Ojeté automobily jsou u zahraničních sousedů podstatně levnější než v České republice, a tak řada kupujících právě této cenové výhody využívá. Jedná se o standardní dovoz automobilu z členského státu Evropské unie. Fakticky každé vozidlo, které bylo v Německu provozováno má platné osvědčení o homologaci pro provoz na pozemních komunikacích a o technické způsobilosti. Jinak není možné takové vozidlo vůbec na silnici vzít, natož pak převážet z jednoho státu do druhého. Platnost velkého i malého technického průkazu je tedy nutností.

Získání informací

Důležité je při výběru automobilu, v zahraničí obzvláště, zjistit všechny potřebné informace. Hlavní je si samozřejmě uvědomit, jaké vozidlo člověk vůbec chce do České republiky přivést. Při následném výběru vozidla je pak vhodné získat co možná největší počet informací. Všechny doklady od vozidla, informace o předchozích majitelích a také servisní knížku. V Německu je totiž, narozdíl od naší země, běžnou praxí a samozřejmostí správně a aktuálně vedená servisní knížka od autorizovaných servisů. Nutnou podmínkou pro celkový dojem je i faktický stav vozidla po vizuální stránce. Rozhodně neuškodí logická úvaha nad údaji v servisní knížce, tedy především počtu najetých kilometrů, pravidelnosti používání vozu či výměně oleje. Každý podezřelý faktor je třeba blíže s prodejcem probrat či dokonce od případné koupě odstoupit, pokud je opravdu něco v nepořádku.

Internet a telefon

telefonická domluvaČastým zdrojem informací jsou nejrůznější internetové portály a vyhledávací servery. Zde je možné relativně snadno nalézt celou plejádu vozů, které odpovídají daným požadavkům. Avšak nemusí se vždy jednat o aktuální nabídku či správně interpretované informace. Proto nikdy rozhodně neuškodí před případnou cestou do zahraničí za prodávajícím se s ním domluvit telefonicky či prostřednictvím emailu a informovat ho o zájmu na daném vozidle, případně si ho také zarezervovat. Rozhodně tím bude mít kupující jistotu, že až se do daného bazaru či prodejny dostaví, dané vozidlo tam ještě stále bude a bude k dispozici. Člověk se tím vyhne zbytečným problémům, které mohou díky nedorozumění, či neaktuálnosti informací vyvstat.

Aktuality

4.7.2011 - Nejlevnější pojištění vozidel

Hledáte to nejlevnější pojištění a přesto si chcete vybrat z nabídek pojištění? Zkuste porovnání nejlevnějšího pojištění vozidel na internetu. Výhodné srovnání nabídek online pro každého kdo hledá povinné ručení za super cenu.

Řekli o nás

Řekli o nás

Z celkového hlediska jsem víc než spokojený. Dobré služby, profesionální přístup, rychlé sjednání přes internet a hlavně jsem ušetřil přes 3 tisíce korun. Doporučuji všem.

quoteend
Další finanční produkty

Další finanční produkty

Kontakt

Kontakt

Můžete nás kontaktovat přes kontaktní formulář.
Email:info@pojistenivozidel.eu